
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 125 pF |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Voltage Rating (AC) | 21 V |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 30 V |
| Depth | 800 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Terminals | 2 |
| Current Rating | 1 mA |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 30 V |
| Max Output Current | 30 A |
| Clamping Voltage | 67 V |
| Varistor Voltage | 41 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 21 V |
| Max Surge Current | 30 A |
| Energy | 100 mJ |
| ESD Protection | Yes |
| Clamping Current | 1 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Max Varistor Voltage | 45.1 V |
| Min Varistor Voltage | 36.9 V |
| Schedule B | 8533400080 |
| Surge Energy Rating | 100 mJ |
| Peak Surge Current | 30 A |
Stock: 3342
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11273
Ext.Price$0.11273
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11273 | $0.11273 |
| 10 | $0.07634 | $0.76340 |
| 50 | $0.06614 | $3.30700 |
| 100 | $0.05731 | $5.73100 |
| 500 | $0.04962 | $24.81000 |
| 1000 | $0.04723 | $47.23000 |
| 3000 | $0.04451 | $133.53000 |
